• Denemeler

Günümüzde ve dünyanın herhangi bir coğrafyasında, farklı kültürel sosyal yapılarda biçimlenmiş her türden insanlık haline söyleyecek sözü olan; yaşayan ve işleyen imgeler ve edimlerde karşılık bulmayı sürdüren kısımlardan oluşuyor bu seçki. Ayrıca, anlama, kavrama, duyumsama ve alımlama açısından mümkün olduğunca erken yaşlarda da karşılık bulmasını arzu ettik. 

On iki (12 +) yaş ve üzeri gençlerin ve her yaştan yetişkinin yaşamına yansıtabileceği; duygu ve düşünce dünyasına tercüme edebileceği pasajlardan oluşuyor bu seçki.Türkçe okuyucusu Montaigne’in Denemeler’ini çeşitli yayınevlerinin baskılarıyla okudu. Her biri biçem ve içerik açısından, kronolojik ve tematik nosyonlarla farklı okumalar sağladı. Dünya üzerinde bir noktanın kendisine en uzak nokta yine o noktanın kendisidir. Düşünsel ve kavramsal açıdan da geçerlidir bu diyalektik yasa. 

Montaigne’in bu özel bağlamda oluşturduğumuz Denemeler Seçkisi’ni; yaşamı ve kendi öznelliğini keşif, icat ve yaratılarla denemekten imtina etmeyen ve okumayı şenlikli bir edime dönüştüren, edebiyat, felsefe ve sanatın evrenine meyletmiş okurlara sunmanın sevinciyle; hakikatli okumalar ve sahici yaşayışlar diliyoruz.


Yazar Bilgileri
Editör Suat Hayri Küçük
Yazar Adı Michel de Montaigne
Baskı Bilgileri
Sayfa Sayısı 132
Kitap Boyutları 13,5 x 21
Kapak Tasarımı Oya Üngüder
Baskı Sayısı 5. Baskı
ISBN 978-605-4395-35-4
Sayfa Düzeni Oya Üngüder
Yayın Bilgileri
Yayın evi Okuryazar Yayınevi

Denemeler

  • 20,00 TL


Benzer Ürünler

Dönüşüm - Franz Kafka

Dönüşüm - Franz Kafka

Dönüşüm, huzursuzluk ve sistemin dayattıkları karşısında insanın yabancılaşmasıdır. Gregor Samsa'nın..

14,00 TL

Mavi Yıldız

Mavi Yıldız

Kendi sonumuza mı koşuyoruz yoksa başka dünyalara mı? Dünya, yeryüzündeki yaşamı sona erdireceği söy..

11,20 TL 24,00 TL